masaż Shantala Special Care
MASAŻ SHANTALA SPECIAL CARE®
Masaż Shantala Special Care – zwany Dotykiem Miłości – to technika wykorzystywana w pielęgnacji noworodków, niemowląt i starszych dzieci. Wspomaga rozwój psychoruchowy, wycisza, relaksuje, poprawia jakość snu, wpływa na budowanie poczucia bezpieczeństwa, umożliwia nawiązanie bliskiej relacji z rodzicem. Dostosowany jest do różnych rodzajów dysfunkcji oraz stanów klinicznych (np. niemowląt przebywających w inkubatorach), może być stosowany także w pielęgnacji pacjentów dorosłych, m.in. kobiet w ciąży.
Regularnie stosowany ma pozytywny wpływ zarówno na dziecko, jak i osobę wykonującą masaż.
Zalety masażu Shantala dla dziecka:
  • wyciszenie, ukojenie, poprawa zdolności do samoreglacji
  • regulacja snu
  • rozwijanie zmysły dotyku, budowanie świadomości ciała
  • poprawa funkcjonowania układu trawiennego (wspomagająco w regulacji wypróżnień, w przypadku dolegliwości kolkowych)
Zalety masażu Shantala dla rodziców:
  • wsparcie w łagodzeniu objawów depresji poporodowej
  • rozwijanie wiary we własne umiejętności związane z opieką nad dzieckiem
  • rozwijanie umiejętności odczytywania i rozumienia potrzeb dziecka
  • budowanie poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego
  • budowanie więzi i bliskości pomiędzy rodzicem a maluszkiem
Warunkiem bezpieczeństwa oraz efektywności masażu Shantala jest jego prawidłowe wykonanie. Zabiegi należy stosować adekwatnie do potrzeb osoby masowanej, ze świadomością i uwzględnieniem przeciwskazań. Każdy chwyt musi zostać przemyślany, ucisk na tkanki oraz kierunek stymulacji precyzyjnie wykonany. Jak w przypadku każdej formy wsparcia rozwojowego, techniki masażu należy uczyć się jedynie od certyfikowanych instruktorów, posiadających specjalistyczną wiedzę z zakresu jego metodyki oraz doświadczenie w pracy klinicznej.
Jako certyfikowany Instruktor Masażu Shantali Special Care (certyfikat uzyskany na drodze instruktorskiego kursu Masażu Shantali wg metodyki Holenderskiej Organizacji Shantala ORO) posiadam uprawnia do prowadzenia kursów bazowych masażu Shantala. Udział w sesjach szkoleniowych mogą wziąć zarówno rodzice z dziećmi, jak i kobiety w ciąży, czy inni opiekunowie (ojcowie, dziadkowie) poszukujący informacji na temat tego jak opiekować się dzieckiem, aby skutecznie i bezpiecznie wspierać jego rozwój.

© created by paradowski design 2022